راهنمای خرید گیرنده دیجیتال (ستاپ باکس) به همراه خرید اینترنتی

چرا باید گیرنده دیجیتال بخریم؟

سیگنال های دیجیتال برخلاف آنالوگ در فضای باز در جریان هستند و در یک مسیر مشخص حرکت نمی کند که در نتیجه گستردگی بالاتری را نیز پوشش می دهد. با فراگیر شدن این تکنولوژی در ایران، خانواده های ایرانی برای دریافت کانال های صدا و سیما نیازمند دستگاهی برای دریافت و پردازش سیگنال های دیجیتال بودند. چراکه سیستم تلویزیون های موجود امکان دریافت سیگنال های دیجیتال را نداشتند. برهمین اساس دستگاهی تحت عنوان «گیرنده دیجیتال» به بازار معرفی شد.

گیرنده دیجیتال چیست؟

وظیفه این دستگاه دریافت سیگنال ها و تبدیل آن به تصویر است که در نهایت از طریق کابل HDMI یا هر رابط صوت و تصویر دیگر به تلویزیون منتقل می شود. با استفاده از گیرنده دیجیتال دیگر نیازی به تنظیم آنتن در پشت بام وجود ندارد، و با نصب کوچکترین آنتن ها در فضای باز مانند کنار پنجره امکان دریافت سیگنال ها میسر است. از جمله سایر مزایای استفاده از گیرنده دیجیتال نیز می توان به افزایش کیفیت تصاویر دریافتی اشاره نمود. البته لازم به ذکر است که در تلویزیون های جدید و به روز، این قابلیت به صورت داخلی تعبیه شده است و با استفاده از این تلویزیون ها دیگر نیازی به خرید گیرنده دیجیتال به صورت مجزا وجود ندارد.

راهنمای خرید بهترین گیرنده دیجیتال

در حال حاضر تفاوت زیادی بین گیرنده های دیجیتال موجود در بازار وجود ندارد، در واقع تمامی آن ها اصلی ترین هدف که دریافت سیگنال های دیجیتال است را به خوبی انجام می دهند، اما وجود سایر ویژگی ها می تواند موجب افزایش ارزش خرید این دستگاه شود. برخی از این ویژگی های مهم موارد زیر را شامل می شود:

  • تعداد و تنوع درگاره های خروجی
  • سرعت پردازش و پیدا کردن کانال های تلویزیونی و رادیویی
  • تعداد درگاه USB موجود در دستگاه
  • امکان پخش چند رسانه ای (Multi Media) مانند موزیک ها و فیلم ها و تنوع در فرمت های قابل پشتیبانی
  • امکان ضبط برنامه کانال های تلویزیونی
  • کیفیت و وضوح پردازش تصاویر
  • ظرفیت ذخیره کانال
  • قابلیت نمایش راهنمای الکترونیکی برنامه ها (EPG)
  • قابلیت ارتقا نرم افزاری و رابط کاربری

تنوع بالایی در بازار فروش گیرنده های دیجیتال وجود دارد، اما از جمله بهترین برندها که طی سال های اخیر عملکرد خوبی در تولید این دستگاه داشته اند می توان به گیرنده دیجیتال دنای، مکسیدر، ایکس ویژن، فراسو و مارشال اشاره نمود. که از بین برندهای ذکر شده می توان گفت دو برند دنای و ایکس ویژن در صدر گیرنده های دیجیتال محبوب قرار دارند.

در ادامه با آفردیلی همراه باشید تا با بهترین و پرفروش ترین دستگاه های گیرنده دیجیتال به همراه خرید اینترنتی آشنا شوید.

آخرین مطالب

نظرات کاربران در خصوص راهنمای خرید گیرنده دیجیتال (ستاپ باکس) به همراه خرید اینترنتی

هنوز نظری برای این کد تخفیف ثبت نشده است :(