راهنمای خرید فرش ماشینی و دستبافت به همراه لیست قیمت

در ابتدا فرش به عنوان عاملی برا محافظت و راحتی مورد استفاده قرار می گرفت اما با گذر زمان و افزایش تنوع در طرح و رنگ آن، این وسیله به عنوان یک کالای تزئینی نیز مورد استفاده قرار گرفت. ضمن اینکه امروزه با گسترش فناوری، امکان تولید فرش های ماشینی در هزاران طرح و رنگ فراهم شده است. انواع مختلفی از فرش در ایران بافته و تولید می شود که با توجه به نیاز و سلیقه هر فرد، می توان فرشی مناسب برای وی یافت. به طور کلی فرش ها در دو دسته فرش دستبافت و ماشینی قابل طبقه بندی  هستند:

فرش دستبافت (مشاهده تصاویر و خرید فرش دستبافت)

فرش های دستبافت هنر دست افرادی است که ماه ها زمان خود را برای بافت یک فرش صرف می کنند. در بافت این نوع از فرش کاملا از مواد طبیعی استفاده شده که هیچکدام حساسیت زا نیستند. به علاوه طول عمر بالای این فرش ها موجب شده تا هرچه فرش بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد، ارزش آن نیز بالاتر برود. فرقی نمی کند دکور خانه شما سنتی است یا مدرن، استفاده از فرش دستبافت می تواند ترکیب بی نظیری از هنر و زیبایی را به خانه شما بیافزاید. ضمن اینکه گروه دیگری از فرش دستبافت که با نام «تابلو فرش» شناخته می شوند، می تواند زیبایی خانه شما را دوچندان کند.

فرش ماشینی (مشاهده تصاویر و خرید فرش ماشینی)

پیشرفت تکنولوژی هر حوزه ای را تحت تاثیر خود قرار داده است، حوزه بافت فرش نیز از این قاعده مستثنا نیست. همانطور که اشاره شد برای بافت یک فرش دستبافت به ماه ها و یا حتی سال ها زمان نیاز است که این موضوع سرعت بافت و ارائه به بازار را کاهش می دهد. بنابراین صنعتی شدن این حوزه باعث شده تا در کمترین زمان، امکان بافت و تولید فرش هایی با کیفیت و دوام بالا و با تنوع بسیار زیادی از طرح و رنگ میسر شود. یکی دیگر از مزایای ماشینی شدن فرش ها، کاهش قیمت آن برای مصرف کننده بوده است.

امروزه به دلیل تنوع زیاد فرش، می توان طرح های تولید شده را در دسته بندی های فرش سنتی، فرش مدرن، فرش فانتزی، فرش کودک و... نیز دسته بندی کرد. تا جایی که تقریبا برای تمامی سلیقه ها، می توان فرش مناسب را یافت. این موضوع طی سال های اخیر و با روی کار آمدن فروشگاه های بزرگ فرش، از جمله «آقای فرش»، «شهر فرش» و... بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

از سال ۱۳۹۳ به بعد شهر کاشان به عنوان پایتخت فرش جهان معرفی و این اثر ماندگار در میراث ملموس یونسکو  نیز ثبت گردید. هم ‌اکنون بیش از ۱،۲۰۰ کارخانه تولید فرش ماشینی و ۷۰۰ کارگاه تولید فرش دستبافت در منطقه کاشان و آران و بیدگل مشغول به فعالیت می ‌باشد. علاوه بر فرش کاشان، از جمله سایر قطب های تولید فرش در ایران نیز می توان به فرش تبریز  و فرش مشهد اشاره نمود.

در ادامه با آفردیلی همراه باشید تا با 12 مدل از پرفروش ترین فرش ماشینی و دستبافت به همراه لیست قیمت آن آشنا شوید. توجه داشته باشید که به جهت مقایسه بهتر، تنها قیمت متراژ 6 متری در لیست زیر ارائه شده است، اما فرش های معرفی شده در سایر ابعاد نیز موجود است. جهت مشاهده سایر ابعاد و قیمت هر یک، لطفاً روی گزینه «مشاهده تصاویر بیشتر و خرید» کلیک کنید.

آخرین مطالب

نظرات کاربران در خصوص راهنمای خرید فرش ماشینی و دستبافت به همراه لیست قیمت

هنوز نظری برای این کد تخفیف ثبت نشده است :(